Sekretär / byrå

Sekretär / byrå
Sekretär / byrå
Sekretär / byrå
Sekretär / byrå
Sekretär / byrå
Sekretär / byrå

Klubbat för:

3 600 SEK

Arviointi

2 500 SEK

Kuvaus

BYRÅ/SEKRETÄR, sekelskifte 18/1900-tal, nyrenässans. s.k herrbyrå, 5 utdragbara lådor samt 2 blindlådor i form av nedfällbar klaff, invändigt med lådor, stomme i mahognyfanér och rot, beslag i mässing i form av puttos , höjd ca 147, 75x52 cm, nyckel finns

Kuntoraportti

Bruksslitage

725276

Päivämäärä:

2020-01-22