Bordspendyl Empire 1800-tal

Bordspendyl Empire 1800-tal
Bordspendyl Empire 1800-tal
Bordspendyl Empire 1800-tal
Bordspendyl Empire 1800-tal
Bordspendyl Empire 1800-tal
Bordspendyl Empire 1800-tal
Bordspendyl Empire 1800-tal
Bordspendyl Empire 1800-tal
Bordspendyl Empire 1800-tal
Bordspendyl Empire 1800-tal
Bordspendyl Empire 1800-tal
Bordspendyl Empire 1800-tal
Bordspendyl Empire 1800-tal
Bordspendyl Empire 1800-tal
Bordspendyl Empire 1800-tal
Bordspendyl Empire 1800-tal

Klubbat för:

7 000 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, emaljerad urtavla med romerska siffror, förgylld samt patinerad brons, sköldformat urhus krönt av pinjekottar, höjd 43 cm, nyckel samt pendel i form av fjäril finns

Zustandsbeschreibung

Tavla med smärre skador samt sprickor

725486

2020-01-22