Bordspendyl Empire 1800-tal
Klubbat för:
7 000 SEK
Schätzwert
6 000 SEK
Beschreibung
BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, emaljerad urtavla med romerska siffror, förgylld samt patinerad brons, sköldformat urhus krönt av pinjekottar, höjd 43 cm, nyckel samt pendel i form av fjäril finns
Zustandsbeschreibung
Tavla med smärre skador samt sprickor
725486
2020-01-22