Bilder från Nordkap.
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
PETERS, WILH. Til Nordkap. 10 akvareller (pärmtitel). Kristiania (Kristiania Lith. Aktiebolag) o. år (ca 1880).
Tvär 8:o (va 155x200 mm.). 10 st färglitografier ca 140x195 mm., bildyta ca 100x150 mm., lösa i röd dekorerad något nött originalklotmapp. 1 plansch med veck i vänster marginal.
Se text
725520
2020-01-28