Tallrikar Kina Famille rose 1700-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

TALLRIKAR, 9 st., porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, varierande dekor, diameter ca 23 cm

Nagg, sprickor förekommer, en med omfattande lagningar

725602

2020-01-25