Josef Frank 4 glastallrikar
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, tallrikar, 4 st., Firma Svenskt Tenn, ovala, grönt glas, ca 30x22,5 cm
HISTORIK: Josef Frank ritade den ovala glastallriken på 1940-talet. Ursprungligen var den tänkt som skaldjurstallrik
Bruksspår, repor
725645
2020-01-22