Rörstrand Anni matservis

Rörstrand Anni matservis
Rörstrand Anni matservis
Rörstrand Anni matservis
Rörstrand Anni matservis
Rörstrand Anni matservis
Rörstrand Anni matservis
Rörstrand Anni matservis
Rörstrand Anni matservis
Rörstrand Anni matservis
Rörstrand Anni matservis

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, matservis, 75 dlr, 1900-talets första hälft, flintgods, rokokostil, bestående av: terrin med lock, 12 assietter, 12 bordstallrikar, 36 mattallrikar, 12 djupa, 3 upplägningsfat

Missfärgningar, slitage

725739

2020-01-22