Charlotte Hamilton Gunnar Nylund skålar

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CHARLOTTE HAMILTON, samt Gunnar Nylund, 2 st skålar, Rörstrand, chamotte, 1900-talets mitt, C. Hamilton skål grönglaserad med fågel i mitten, signerad undertill, G. Nylund blåglaserad, stämplad i botten, diameter 23-15,5 cm

725744

2020-01-23