Charlotte Hamilton Gunnar Nylund skålar
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHARLOTTE HAMILTON, samt Gunnar Nylund, 2 st skålar, Rörstrand, chamotte, 1900-talets mitt, C. Hamilton skål grönglaserad med fågel i mitten, signerad undertill, G. Nylund blåglaserad, stämplad i botten, diameter 23-15,5 cm
725744
2020-01-23