Spelbord tidigt 1800-tal

Spelbord tidigt 1800-tal
Spelbord tidigt 1800-tal
Spelbord tidigt 1800-tal
Spelbord tidigt 1800-tal
Spelbord tidigt 1800-tal
Spelbord tidigt 1800-tal
Spelbord tidigt 1800-tal
Spelbord tidigt 1800-tal
Spelbord tidigt 1800-tal
Spelbord tidigt 1800-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPELBORD, tidigt 1800-tal, sengustavianskt, mahogny samt masurbjörk, spelbräda i masurbjörk för schack, undertill spelplan för backgammon, 16x2 rund små pjäser, utdragsskivor på vardera kortsida, höjd ca 70,5, 82x47 cm

Senare skiva, faneravslag, smärre avslag, smärre torrsprickor, bruksslitage

725800

2020-01-23