Bordslampa i teak och mässing

Bordslampa i teak och mässing
Bordslampa i teak och mässing
Bordslampa i teak och mässing
Bordslampa i teak och mässing
Bordslampa i teak och mässing
Bordslampa i teak och mässing
Bordslampa i teak och mässing
Bordslampa i teak och mässing

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

ASEA, bordslampa, 1900-talets mitt, troligen design Hans Bergström, teak, fot i mässing, märkt ASEA beslyning E 1240, höjd 53 cm

Smärre slitage, ej funktionstestad

725805

2020-01-31