Ljusstakar i tenn GW Lindberg Örebro

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, i botten "Fint engelskt tenn af GW Lindberg uti Örebro" (Gustaf Wilhelm Lindberg (verksam1824-1857 (73)), höjd ca 21 cm

Slitage, lagningar, bucklor, sneda, ljusmanschetter saknas

725862

2020-01-23