Taburetter 1 par 1800-tal

Taburetter 1 par 1800-tal
Taburetter 1 par 1800-tal
Taburetter 1 par 1800-tal
Taburetter 1 par 1800-tal
Taburetter 1 par 1800-tal
Taburetter 1 par 1800-tal
Taburetter 1 par 1800-tal
Taburetter 1 par 1800-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TABURETTER, 1 par, gustavianska provinsarbeten, 1800-talets början, skuren dekor, bemålade samt bronserade, sitthöjd 44 cm

Ett ben med skador och lagningar, senare bemålning, slitage

725911

2020-01-23