Stig Borglind etsningar 6 st

Stig Borglind etsningar 6 st
Stig Borglind etsningar 6 st
Stig Borglind etsningar 6 st
Stig Borglind etsningar 6 st
Stig Borglind etsningar 6 st
Stig Borglind etsningar 6 st
Stig Borglind etsningar 6 st
Stig Borglind etsningar 6 st

Klubbat för:

2 000 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

STIG BORGLIND (1892-1965): 6 etsningar: "Flora Svecia I", 32x22,5 cm, "Svärdssjön", ca 18,5x19 cm, "Sommarnatt", 18,5x19,5 cm, "Gamla dalagårdar", 20x49 cm, samtliga signerade Stig Borglind.
Samt 2 etsningar till utan titel.
Tre med dedikationer från Borglind, mått ca 24x32,5 cm / 8x6 cm. Samtliga ramade.

Kuntoraportti

Några småfläckar, någon blekt

725986

Päivämäärä:

2020-01-25