Kanna och skål
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANNA och SKÅL i tenn, kannan från 1800-talets första hälft (svårtydd årsstämpel i botten) skålen från 1858 och med svensk kontrollstämpel, höjd mellan ca 10-27 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage
725993
2020-01-23