Kanna och skål

Kanna och skål
Kanna och skål
Kanna och skål
Kanna och skål
Kanna och skål
Kanna och skål
Kanna och skål
Kanna och skål
Kanna och skål
Kanna och skål
Kanna och skål
Kanna och skål
Kanna och skål
Kanna och skål
Kanna och skål
Kanna och skål
Kanna och skål
Kanna och skål

Klubbat för:

700 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

KANNA och SKÅL i tenn, kannan från 1800-talets första hälft (svårtydd årsstämpel i botten) skålen från 1858 och med svensk kontrollstämpel, höjd mellan ca 10-27 cm

Zustandsbeschreibung

Bruks och åldersrelaterat slitage

725993

2020-01-23