Gunnar Nylund vas och kanna
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas och kanna, stengods, signerade GN Rörstrands monogram Sweden, brun-blå glasyr, geometrisk dekor, kanna med hänkel, höjd ca 23-27 cm
Vas 1. sort, kanna 2. sort. Bruksslitage. Vas med ytsmuts, minimal nagg på fotring
726080
2020-01-26