Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Klubbat för:
17 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
EERO SAARINEN, "Tulip", bord, Knoll International, 1970, formgivet 1957, rund skiva i marmor, gjuten centralfot i vitlackerad aluminium, höjd ca 72, diameter ca 91 cm
Bruksslitage, repor/märken på fot
726108
2020-01-24