Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord

Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord
Eero Saarinen ´´Tulip´´ bord

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

EERO SAARINEN, "Tulip", bord, Knoll International, 1970, formgivet 1957, rund skiva i marmor, gjuten centralfot i vitlackerad aluminium, höjd ca 72, diameter ca 91 cm

Bruksslitage, repor/märken på fot

726108

2020-01-24