Bestick silver GAB Olga
Klubbat för:
31 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BESTICK, 118 dlr., silver, GAB, Stockholm 1990-tal, samt importstämplar, modell "Olga", bestående av: 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 matskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 dessertskedar, såsslev, 2 uppläggningsskedar, uppläggningsgaffel, kompottsked, ragusked, smörkniv samt 3 pastejknivar, längd ca 14-25 cm, vikt exkl. knivar ca 3971 g
Vissa delar i nyskick
726181
2020-01-24