Bestick silver GAB Olga

Bestick silver GAB Olga
Bestick silver GAB Olga
Bestick silver GAB Olga
Bestick silver GAB Olga
Bestick silver GAB Olga
Bestick silver GAB Olga

Såld för:

31 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

BESTICK, 118 dlr., silver, GAB, Stockholm 1990-tal, samt importstämplar, modell "Olga", bestående av: 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 matskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 dessertskedar, såsslev, 2 uppläggningsskedar, uppläggningsgaffel, kompottsked, ragusked, smörkniv samt 3 pastejknivar, längd ca 14-25 cm, vikt exkl. knivar ca 3971 g

Vissa delar i nyskick

726181

2020-01-24