Gravyrer 1700-tal

Gravyrer 1700-tal
Gravyrer 1700-tal
Gravyrer 1700-tal
Gravyrer 1700-tal

Klubbat för:

18 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

GRAVYRER, 2 st, föreställande kung Gustaf III (1746-1792) och drottning Sofia Magdalena (1746-1813), graverade av Jakob Gillberg, förgyllda ramar 1700/1800-tal, med krona, rammått ca 47x36 cm

Ramar delvis ombronserade samt lagningar , pappersskador

726312

2020-01-23