Kaffekoppar och moccakoppar 1800-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KAFFEKOPPAR, MOCCAKOPPAR, 8 st., porslin, 1800-tal, av varierande tillverkare och mönster, Berlin KPM, Meissen, bland annat Angoulême Sprig Pattern, diameter ca 4-15 cm

Två av minimodell, nagg, sprickor, slitage, lagningar

726406

2020-01-24