Folke Arström Thebe

Folke Arström Thebe
Folke Arström Thebe
Folke Arström Thebe
Folke Arström Thebe
Folke Arström Thebe
Folke Arström Thebe

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FOLKE ARSTRÖM (1907-1997), bestickuppsättning, 100 delar, "Thebe", Gense, Sverige 1950-/60-tal, bestående av 12 bordsknivar, 12 bordsgafflar, 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 matskedar, 3+2 smörknivar, ostkniv, 4 fruktknivar, 12 moccaskedar, 12 eftterättsskedar, sardingaffel, senapsspatel, soppslev, tårtspade, transcheringsbestick 2 dlr

Bruksslitage

726598

2020-01-23