Klubbat för:
4 800 SEK
6 000 SEK
LJUSKRONA, sk "fattigmanskrona", allmoge, 1800-tal, metall, 11 ljusarmar, behängd med toffsar av bleckplåt, höjd ca 65 cm, diam ca 65 cm
Ytrost, lagningar, saknar delvis dekorelement
726769
2020-01-24