Ljuskrona allmoge 1800-tal

Ljuskrona  allmoge 1800-tal
Ljuskrona  allmoge 1800-tal
Ljuskrona  allmoge 1800-tal
Ljuskrona  allmoge 1800-tal
Ljuskrona  allmoge 1800-tal
Ljuskrona  allmoge 1800-tal
Ljuskrona  allmoge 1800-tal
Ljuskrona  allmoge 1800-tal
Ljuskrona  allmoge 1800-tal
Ljuskrona  allmoge 1800-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

6 000 SEK

LJUSKRONA, sk "fattigmanskrona", allmoge, 1800-tal, metall, 11 ljusarmar, behängd med toffsar av bleckplåt, höjd ca 65 cm, diam ca 65 cm

Ytrost, lagningar, saknar delvis dekorelement

726769

2020-01-24