Taklykta
Klubbat för:
6 200 SEK
6 000 SEK
TAKLYKTA, barock, 1700-tal, plåt, delvis bemålad, hexagonal form, dekor med änglar, perforerad kantlist, höjd ca 70 cm, diam ca 30 cm
Åldersrelaterat slitage, bucklor samt skador, ställvis ytrost, glas samt dekorelement i botten saknas
726770
2020-01-24