Taklykta

Taklykta
Taklykta
Taklykta
Taklykta
Taklykta
Taklykta
Taklykta
Taklykta
Taklykta
Taklykta

Klubbat för:

6 200 SEK

6 000 SEK

TAKLYKTA, barock, 1700-tal, plåt, delvis bemålad, hexagonal form, dekor med änglar, perforerad kantlist, höjd ca 70 cm, diam ca 30 cm

Åldersrelaterat slitage, bucklor samt skador, ställvis ytrost, glas samt dekorelement i botten saknas

726770

2020-01-24