Bordslampa, 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BORDSLAMPA, senempire, förgylld och mörkpatinerad brons, tripodfot, dekor av växtornamentik, höjd 64 cm

Slitage, foten ompatinerad, omarbetad rovoljelampa,

726806

2020-01-25