Kallskål grötskål 17/1800-tal

Kallskål grötskål 17/1800-tal
Kallskål grötskål 17/1800-tal
Kallskål grötskål 17/1800-tal
Kallskål grötskål 17/1800-tal
Kallskål grötskål 17/1800-tal
Kallskål grötskål 17/1800-tal
Kallskål grötskål 17/1800-tal
Kallskål grötskål 17/1800-tal
Kallskål grötskål 17/1800-tal
Kallskål grötskål 17/1800-tal

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KALLSKÅL och GRÖTSKÅL, 2 delar, tenn, 17/1800-tal, diameter ca 25 cm, slitna stämplar

Kallskålen omarbetad och lagad, grötskålen med med slitage

726809

2020-01-26