Johan Erik Höglander bankett

Johan Erik Höglander bankett
Johan Erik Höglander bankett
Johan Erik Höglander bankett
Johan Erik Höglander bankett
Johan Erik Höglander bankett
Johan Erik Höglander bankett
Johan Erik Höglander bankett
Johan Erik Höglander bankett
Johan Erik Höglander bankett
Johan Erik Höglander bankett
Johan Erik Höglander bankett
Johan Erik Höglander bankett
Johan Erik Höglander bankett
Johan Erik Höglander bankett

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

JOHAN ERIK HÖGLANDER (stolmakare i Stockholm 1777-1813): Bankett, gustaviansk, skuren dekor, vitmålad, Stockholms stolmakarämbetes sigill, signerad IEH, sitthöjd 44, längd 64 cm

Sltage skador och sprickor

726857

2020-01-26