Samling Studio Gustavsberg

Samling Studio Gustavsberg
Samling Studio Gustavsberg
Samling Studio Gustavsberg
Samling Studio Gustavsberg
Samling Studio Gustavsberg
Samling Studio Gustavsberg
Samling Studio Gustavsberg
Samling Studio Gustavsberg
Samling Studio Gustavsberg
Samling Studio Gustavsberg
Samling Studio Gustavsberg
Samling Studio Gustavsberg
Samling Studio Gustavsberg
Samling Studio Gustavsberg
Samling Studio Gustavsberg
Samling Studio Gustavsberg

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

URSULA PRINTZ och BERNT FRIBERG, glaserad lergods: ljusstake i form av fiolspelare, signerad med Gustavsbergs studiohand, höjd: 15,5 cm, fat, signerad i gult med Printz och Gustavsbergs studiohand, diameter ca 30 cm, karott med lock, signerad med Gustavsbergs studiohand (brunt) hänklar, lock krönt av frukt, höjd ca. 15 cm

Ljusstake med mindre nagg undertill, fat med hål pga avvikande glasyr, krackelyrer

726874

2020-01-26