Hisslampa av Paavo Tynell

Hisslampa av Paavo Tynell
Hisslampa av Paavo Tynell
Hisslampa av Paavo Tynell
Hisslampa av Paavo Tynell
Hisslampa av Paavo Tynell
Hisslampa av Paavo Tynell
Hisslampa av Paavo Tynell
Hisslampa av Paavo Tynell
Hisslampa av Paavo Tynell
Hisslampa av Paavo Tynell

Klubbat för:

3 700 EUR

Utropspris

2 500 EUR

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, Taito, 1900-talets mitt, polerad mässing, perforerad skärm samt med hissmekanism, särmens höjd 22 cm, diameter 19 cm.

Slitage

726888

2020-04-19