Triplex arbetslampa

Triplex arbetslampa
Triplex arbetslampa
Triplex arbetslampa
Triplex arbetslampa
Triplex arbetslampa
Triplex arbetslampa
Triplex arbetslampa
Triplex arbetslampa
Triplex arbetslampa
Triplex arbetslampa
Triplex arbetslampa
Triplex arbetslampa

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex" arbetslampa, omkring 1930/40-tal, formgiven 1919, grålackerad teleskoparm samt vinklingsbar skärm, längd 145-305 cm

Korrosion, slitage

726920

2020-01-24