Blå Blomst servis Royal Copenhagen
Klubbat för:
220 EUR
Utropspris
200 EUR
ROYAL COPENHAGEN, "Blå Blomst" servis, 34 delar, porslin med handmålad blomdekor, 1900-talets andra hälft,
6 tallrikar diam. 25,5 cm, 3 djupa tallrikar 23,5 cm, 7 talrikar diam. 20 cm, 7 asietter diam.15,5 cm, 7 koppar diam 8 cm, 2 serveringsskålar, såsskål, gräddsnäcka och ett antal skadade delar
Flertal med skador
726930
2020-01-24