Bok Bland tomtar och troll

Bok Bland tomtar och troll
Bok Bland tomtar och troll
Bok Bland tomtar och troll
Bok Bland tomtar och troll
Bok Bland tomtar och troll
Bok Bland tomtar och troll
Bok Bland tomtar och troll
Bok Bland tomtar och troll
Bok Bland tomtar och troll
Bok Bland tomtar och troll
Bok Bland tomtar och troll
Bok Bland tomtar och troll
Bok Bland tomtar och troll
Bok Bland tomtar och troll
Bok Bland tomtar och troll
Bok Bland tomtar och troll

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

800 SEK

BOK, Bauer, John, illustratör, Bland tomtar och troll, 1913, Sjunde årgången, En samling sagor, Med teckningar av John Bauer, Red Cyrus Granér, praktupplagan inbunden i vita klotband med förgylld dekor på pärm samt oval Bauer-teckning på främre pärm, illustrerad med 17 planscher i färg samt en del svart-vita teckningar, 144 sidor, tryckt hos Almqvist & Wigsells Boktryckeri AB, Uppsala 1913

Slitage, försättsblad med fläckar samt veck, papper något gulnat, ej genomgången enstaka fläckar och hanteringsveck kan förekomma

726990

2020-01-29