Asea vägglampa

Asea vägglampa
Asea vägglampa
Asea vägglampa
Asea vägglampa

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt, Asea, troligen formgiven av Gunnar Asplund, för utomhusbruk, stomme i järn, kupa i handblåst glas, höjd ca 36 cm

Ytslitage

727108

2020-01-25