Skrivbord
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIVBORD, 1930/40-tal, Åtvidabergs Industrier, stomme i ek, utdragabara skrivskivor vid hurtsar, höjd ca 78, 180x100 cm
PROVENIENS:
Har tidigare stått på Författarcentrum på skepsholmen och har används av bl.a Eva Franchell och Bengt Ohlsson
Bruksslitage, saknas nyckel, olåst
727118
2020-01-27