Skrivbord

Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord

Klubbat för:

14 500 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SKRIVBORD, 1930/40-tal, Åtvidabergs Industrier, stomme i ek, utdragabara skrivskivor vid hurtsar, höjd ca 78, 180x100 cm

PROVENIENS:
Har tidigare stått på Författarcentrum på skepsholmen och har används av bl.a Eva Franchell och Bengt Ohlsson

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, saknas nyckel, olåst

727118

2020-01-27