Kaffeserviser Empire

Kaffeserviser Empire
Kaffeserviser Empire
Kaffeserviser Empire
Kaffeserviser Empire
Kaffeserviser Empire
Kaffeserviser Empire
Kaffeserviser Empire
Kaffeserviser Empire
Kaffeserviser Empire
Kaffeserviser Empire

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KAFFESERVISER, 2 st., porslin, troligen Frankrike, 1800-talets första hälft, empire, dekor i guld, bestående av: 6+9 koppar, kaffekanna, 2 mjölkkannor, sockerskål samt gallerskål (KPM, 1900-talets början), totalt ca 20 delar

Nagg, slitage, lagningar, sprickor, vissa koppar saknar fat

727307

2020-01-26