Taklampa jugend

Taklampa jugend
Taklampa jugend
Taklampa jugend
Taklampa jugend
Taklampa jugend
Taklampa jugend

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TAKLAMPA, jugend, tidigt 1900-tal, svärtad metall med gamrad yta och delvis genombruten dekor, glasskål samt tre glaskupor, diamater ca 50 cm, höjd ca 65 cm.

Bruksslitage, mindre nagg, ej funktionstestad.

727359

2020-02-10