Kaare Klint däckstol Ruud Rasmussen Danmark

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

KAARE KLINT(1888-1954), däckstol, för Ruud Rasmussen, Danmark, stomme i ek och rotting, uttfällbart fotstöd samt Ihopfällbar, etikettmärkt längd ca 150, sittjhöjd ca 35 cm

Mindre skador kring rotting förekommer, bruksslitage

727438

2020-01-26