Sven Wejsfelt vas och skål

Sven Wejsfelt vas och skål
Sven Wejsfelt vas och skål
Sven Wejsfelt vas och skål
Sven Wejsfelt vas och skål
Sven Wejsfelt vas och skål
Sven Wejsfelt vas och skål

Klubbat för:

2 400 SEK

2 500 SEK

SVEN WEJSFELT (1953-2008): vas samt skål, Gustavsberg, glaserat stengods, signerad SWen samt med Gustavsbergs studiohand, UNIK, daterad -87 resp -88, höjd ca 22,5 cm, skål höjd: 6, diameter 16,5 cm

727450

2020-01-27