Skålfat Kina Famille verte Kangxi

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), famille verte, dekor av pion vid trädgårdklippa i emaljfärger, järnoxid samt underglasyrblått, diameter ca 34 cm

Nagg, sprickor, centrumlagning

727480

2020-01-26