Skålfat Kina Famille verte Kangxi
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), famille verte, dekor av pion vid trädgårdklippa i emaljfärger, järnoxid samt underglasyrblått, diameter ca 34 cm
Nagg, sprickor, centrumlagning
727480
2020-01-26