Gunnar Nylund
Vollendet
2020-01-25
727521
| Höchstes Gebot | 1 300 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
GUNNAR NYLUND, kanna, skål och vas, Rörstrand, signerad, glaserat stengods, höjd ca 8,5-28 cm
Kanna med nagg på mynning