Lackarbete

Lackarbete
Lackarbete
Lackarbete
Lackarbete

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LACKARBETE, 8 dlr, Japan, omkring mitten av 1900-talet, bestående av 1 bricka, 1 shacker, 6 glas, bemålad dekor i form av tuppar, höjd på shacker ca 23, glas ca 15, diameter på bricka ca 30 cm

Buksslitage, mindre krackelering samt mindre sprickbildning

727585

2020-02-02