Lackarbete
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LACKARBETE, 8 dlr, Japan, omkring mitten av 1900-talet, bestående av 1 bricka, 1 shacker, 6 glas, bemålad dekor i form av tuppar, höjd på shacker ca 23, glas ca 15, diameter på bricka ca 30 cm
Buksslitage, mindre krackelering samt mindre sprickbildning
727585
2020-02-02