Glasservis Reijmyre Antik 75 dlr
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
6 500 SEK
REIJMYRE GLASBRUK, "Antik", 76 delar, bestående av: 3 stora dricksglas, 12 små dricksglas, 11 vinglas, 13 champagneglas, 12 likörglas, 12 glögglas, 2 cognacglas, 11 snapsglas, glasen är handgjorda med driven kant och kan därför variera något i höjd och form, höjd ca 5-20 cm
Bruksslitage, mikronagg kan förekomma
727646
2020-02-02