Glasservis Reijmyre Antik 75 dlr

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 500 SEK

REIJMYRE GLASBRUK, "Antik", 76 delar, bestående av: 3 stora dricksglas, 12 små dricksglas, 11 vinglas, 13 champagneglas, 12 likörglas, 12 glögglas, 2 cognacglas, 11 snapsglas, glasen är handgjorda med driven kant och kan därför variera något i höjd och form, höjd ca 5-20 cm

Bruksslitage, mikronagg kan förekomma

727646

2020-02-02