Kaj Franck glasservis Luna
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KAJ FRANCK, Arabia modell "Luna" (totalt 38 delar), glasservis bestående av 2 st stora skålar i grön glasmassa, 20 st mindre skålar (8 gröna resp 12 klarglas), 16 st assietter (6 st gröna, 6 st bärnstensfärgare, 4 st klarglas), diameter ca 20, 11 och 15 cm
Varierat bruksslitage, från nyskick till smärre bruksslitage och repor.
727690
2020-01-26