Kaj Franck glasservis Luna

Kaj Franck glasservis Luna
Kaj Franck glasservis Luna
Kaj Franck glasservis Luna
Kaj Franck glasservis Luna
Kaj Franck glasservis Luna
Kaj Franck glasservis Luna
Kaj Franck glasservis Luna
Kaj Franck glasservis Luna

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KAJ FRANCK, Arabia modell "Luna" (totalt 38 delar), glasservis bestående av 2 st stora skålar i grön glasmassa, 20 st mindre skålar (8 gröna resp 12 klarglas), 16 st assietter (6 st gröna, 6 st bärnstensfärgare, 4 st klarglas), diameter ca 20, 11 och 15 cm

Varierat bruksslitage, från nyskick till smärre bruksslitage och repor.

727690

2020-01-26