Kandelaber
Klubbat för:
12 000 SEK
16 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, en med kandelaberdel, silver/800, Schneider, Tyskland, 1900-talets början, för 5 ljus, går även att änvända som ljusstakar, märkt med vapen, höjd 38-69 cm, vikt ca 3415 g
Slitage, skador, bristningar, ett dekordel saknas, en saknar kandelaberdel, bucklor
727902
2020-01-27