Olle Alberius vas Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OLLE ALBERIUS (1926-1993), ´´Regatta´´ vas, Orrefors 1988, Graal, dekor av segelbåtar i blått mot klar fond, signerad Orrefors Gallery -88 933090 66-75 (utförd i 75 exemplar varav detta är nummer 66) och egenhändig namteckning Olle Alberius, höjd ca 24 cm
Bruksslitage
727906
2020-02-01