Olle Alberius vas Modern keramik och konstglas

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

3 000 SEK

OLLE ALBERIUS (1926-1993), ´´Regatta´´ vas, Orrefors 1988, Graal, dekor av segelbåtar i blått mot klar fond, signerad Orrefors Gallery -88 933090 66-75 (utförd i 75 exemplar varav detta är nummer 66) och egenhändig namteckning Olle Alberius, höjd ca 24 cm

Bruksslitage

727906

2020-02-01