Stolar senbarock
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 2 st, omkring 1730-/1740-tal, senbarock, svartmålade, en slät ryggbricka, den andra med balusterform och nyckelhål, framkant med lambrekäng, sitthöjd ca 45-50 cm
Senare bemålning, slitage
727942
2020-01-27