Stolar senbarock

Stolar senbarock
Stolar senbarock
Stolar senbarock
Stolar senbarock
Stolar senbarock
Stolar senbarock
Stolar senbarock
Stolar senbarock

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOLAR, 2 st, omkring 1730-/1740-tal, senbarock, svartmålade, en slät ryggbricka, den andra med balusterform och nyckelhål, framkant med lambrekäng, sitthöjd ca 45-50 cm

Senare bemålning, slitage

727942

2020-01-27