Friedesreich Hundertwasser färgserigrafi

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER (Österrike, 1928-2000), "Kreisverkehr", signerad i trycket, numrerad 194/3000, färgserigrafi med metallprägling, tryckt av Dietz Offizin, Lengmoos/Bayern, utgiven av Ars Viva, Zürich, 1971, ca 49x67 cm

727947

2020-01-27