Kunglig dansk
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Flora Danica", fat, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-talets början, porslin, genombruten korg och genombrutet bräm, modellnummer 3537, polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, delvis i relief, förgylld kant, grenformade hänklar, längd ca 27 cm
Upphängningsanordning
727996
2020-01-27