Kunglig dansk

Kunglig dansk
Kunglig dansk
Kunglig dansk
Kunglig dansk
Kunglig dansk
Kunglig dansk

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, "Flora Danica", fat, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-talets början, porslin, genombruten korg och genombrutet bräm, modellnummer 3537, polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, delvis i relief, förgylld kant, grenformade hänklar, längd ca 27 cm

Upphängningsanordning

727996

2020-01-27